Tisa Żawrocka-Kwiatkowska

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska
łódzkie

NGO, OCHRONA ZDROWIA, POLITYKA SPOŁECZNA, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • NGO niepełnosprawni, pomoc humanitarna i rozwojowa
  • OCHRONA ZDROWIA placówki medyczne (szpitale, przychodnie itp.), psychologia i psychiatria, zarządzanie w ochronie zdrowia, zdrowie publiczne, rehabilitacja, inne
  • POLITYKA SPOŁECZNA adopcje, rodzinne domy dziecka, polityka rodzinna, pomoc i integracja społeczna, niepełnosprawni, pomoc humanitarna i rozwojowa
  • UE/ZAGRANICA pomoc rozwojowa i humanitarna

Opis

Prezes zarządu i fundatorka Fundacji Gajusz. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Jest mamą nastoletniego Gajusza, który urodził się ciężko chory. Doświadczenia związane z trudnym czasem spędzonym z synem w szpitalu zaowocowały powstaniem Fundacji Gajusz.
Dziś zajmuje się reprezentowaniem organizacji oraz nadzoruje jej prace. Jest niezastąpiona w pokonywaniu urzędniczych i mentalnych barier. Jej wizja i pomysły doprowadzają do realizacji najbardziej niecodziennych rozwiązań. Podjęła ryzykowną decyzję o rozpoczęciu budowy Pałacu - Hospicjum Stacjonarnego dla Osieroconych Dzieci. Prawdopodobnie dlatego, że nikt jej nie powiedział, że to niemożliwe.

Fundacja Gajusz działa od 1998 roku. Zajmuje się chorymi dziećmi i ich rodzinami, przede wszystkim z terenu województwa łódzkiego.
Od 1998 roku szkolimy wolontariuszy, pomagamy socjalnie, prawnie.
Od 2002 roku zapewniamy pomoc psychologiczną na pediatrycznych oddziałach onkologicznych, intensywnej terapii, chirurgii.
Od 2005 roku prowadzimy hospicjum domowe dla dzieci.
Od 2007 roku organizujemy opiekę paliatywną nad dziećmi w Armenii.
Od 2009 roku, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, szkolimy studentów w Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, realizujemy granty, wydajemy podręczniki.
W 2011 roku rozpoczęliśmy budowę Domu, dla nieuleczalnie chorych, osieroconych dzieci.
W 2013 roku powstał Pałac - Stacjonarne Hospicjum dla Dzieci oraz Centrum Medyczne Gajusz: Hospicjum Perinatalne, Pediatria, Neurologia, Ginekologia.