Paulina Basta

Paulina Basta
dolnośląskie

BIZNES, ORGANIZACJE, POLITYKA SPOŁECZNA, PRACA, PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES zarządzanie, outsourcing
  • ORGANIZACJE organizacje branżowe, organizacje pracodawców
  • POLITYKA SPOŁECZNA rynek pracy, prawo pracy, zatrudnianie cudzoziemców
  • PRACA HR/zarządzanie personelem, rynek pracy, organizacje pracodawców
  • PRAWO prawo pracy, zatrudnianie cudzoziemców

Opis

Paulina Basta aktualnie pełni funkcję Kierownika ds. Personalnych w IBM GSDC Polska.
Na przestrzeni ostatniej dekady, dla IBM zarządzała również Działem Rekrutacji. Wcześniej, będąc związana z firmą Hewlett-Packard, jako Country Staffing Manager, była odpowiedzialna za całokształt działań rekrutacyjnych w Polsce. Ma doświadczenie w pracy z zespołami lokalnymi, jak i w zarządzaniu ludźmi w środowisku wirtualnym.

Paulina jest autorką popularnego bloga, na którym porusza kwestie związane z zarządzaniem, pracą oraz tematyką kobiet aktywnych zawodowo. Publikuje też teksty w Blogosferze Liderów Biznesu Harvard Business Review oraz Blogu Rekrutacyjnym platformy GoldenLine. W 2015 roku nawiązała współpracę z Grupą Pracuj, dla której pisze teksty m.in. do publikacji Kompendium HR oraz Przewodnik Pracodawcy. Chętnie przyjmuje zaproszenia do wystąpień publicznych, była m.in. prelegentką konferencji organizowanych przez Grupę Pracuj czy Agencję Rozwoju Pomorza.

Paulina Basta jest absolwentką studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz magistrem Politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.