Natalia Basko

Natalia Basko
mazowieckie

NGO, OCHRONA ZDROWIA, POLITYKA SPOŁECZNA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • NGO pomoc humanitarna i rozwojowa
  • OCHRONA ZDROWIA psychologia i psychiatria
  • POLITYKA SPOŁECZNA imigranci, prawa cudzoziemców, zatrudnianie cudzoziemców

Opis

Specjalista psychotraumatologii ogólnej oraz pracy terapeutycznej z osobą w sytuacji postraumatycznej, pracuje z ofiarami przemocy.
Psycholog wielokulturowy z 5 letnim doświadczeniem w pracy z uchodźcami i imigrantami.


Posiada również uprawnienia do diagnozy i terapii (PTSD) Potraumatycznego Stresu Pourazowego metodą Przedłużonej Ekspozycji w Terapii Poznawczo-Behawioralnej.
Obecnie prowadzi centrum “Ukraiński Świat”, w ramach którego jest koordynatorem pomocy humanitarnej. Udziela pomocy nie tylko psychologicznej, ale i socjalnej, pomaga w adaptacji do nowego kraju imigrantom i uchodźcom, towarzyszy jako pełnomocnik w czasie przesłuchań osobom w procedurze uchodźczej, uczestniczy m.in. w badaniach pacjentów, służąc jako tłumacz podczas operacji, zabiegów i lekarskich kontroli. Dużym ułatwieniem jest znajomość języka ukraińskiego, Natalia Basko jest bowiem z pochodzenia Ukrainką, od wielu lat mieszkającą w Polsce. Jej pasją są góry, podróże, taniec latyno-amerykański, poznawanie innych kultur i uczenie się obcych języków, ale także drugi człowiek, jako tajemnica, tak naprawdę nigdy do końca nie zgłębiona.