Monika Iłenda

Monika Iłenda
mazowieckie

GOSPODARKA, KULTURA, MEDIA, KULTURA, PRAWO, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • GOSPODARKA regulacje gospodarcze
  • KULTURA własność intelektualna
  • MEDIA, KULTURA prawo prasowe
  • PRAWO prawo gospodarcze, regulacje gospodarcze, prawo prasowe, prawa konsumentów, ochrona konkurencji, własność intelektualna
  • SPOŁECZEŃSTWO prawa konsumentów, ochrona konkurencji

Opis

Ekspert w dziedzinie rynku medialnego.

Monika Iłenda jest prawnikiem specjalizującym się w prawnych aspektach działalności mediów, w szczególności sektora telewizyjnego i internetowego. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz stacji telewizyjnych, wydawnictw, agencji reklamowych, w tym agencji RTB oraz twórców i artystów wykonawców. Ostatnio uczestniczy w budowie nowego na polskim rynku domu mediowego zajmującego się w sposób kompleksowy budową i realizacją dla swoich klientów kampanii reklamowych w systemie multiscreen (wiele kanałów dystrybucji z wiodącą rolą telewizji i Internetu).

Monika Iłenda przez parę wcześniejszych lat współpracowała z międzynarodowymi i polskim kancelariami prawnymi w Warszawie doradzając klientom głównie w zakresie prawa autorskiego i ochrony kontentu, prawa własności przemysłowej, ochrony innowacji, e-commerce i prawa reklamy.

Monika Iłenda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów LL.M. z prawa międzynarodowego i porównawczego w Chicago - Kent College of Law w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła także studia doktoranckie z zakresu ewolucji prawa własności intelektualnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas studiów LL.M. w Chicago - Kent College of Law współpracowała z profesorem tej uczelni - prof. Sungjoon Cho - prowadząc badania naukowe w zakresie orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przed studiami w Stanach Zjednoczonych ukończyła także półroczny staż badawczy pod kierunkiem prof. Johna Clarka w Hudson Institute w Indianapolis oraz była stażystką w Departamencie prawno - finansowym w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago.