Marlena Pecyna

Marlena Pecyna
małopolskie

EDUKACJA, NAUKA, PRAWO, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA szkolnictwo wyższe
  • NAUKA polityka naukowa, szkolnictwo wyższe
  • PRAWO prawo cywilne, prawa człowieka, prawa konsumentów, ochrona konkurencji
  • SPOŁECZEŃSTWO prawa człowieka, prawa konsumentów, ochrona konkurencji

Opis

Dr hab nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego UJ, koordynator Uniwersyteckiej Poradni Prawnej UJ, członkini Ośrodka Koordynacyjnego Szkół Prawa Obcych UJ i Centrum Prawa Bankowego UJ. Ukończyła również Studium Literacko - Artystyczne na Wydziale Polonistyki UJ.
Członkini Europejskiego Instytutu Prawa (European Law Institute z siedzibą w Wiedniu); członkini Rady Programowej czasopisma Transformacje Prawa Prywatnego.
Gościnny wykładowca na Hidayatullah National Law Univeristy w Indiach; odbyła pobyty naukowe na Uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie, Instytucie Puszkina w Moskwie, CUA w Waszyngtonie, na Uniwersytecie w Kilonii, w FOWI w Wiedniu, Sanktpetersburskim Państwowym Uniwersytecie, University of California - Berkeley Law School.
Współpracuje z Komisją Kodyfikacyjną Prawa Cywilnego działającą przy Ministrze Sprawiedliwości w ramach zespołów problemowych, w tym do spraw części ogólnej zobowiązań i regulacji świadczenia usług w projekcie nowego kodeksu cywilnego.
Realizuje indywidualne i grupowe projekty naukowe w ramach europejskich (KE) i krajowych grantów badawczych (NCN).
Współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka w ramach Programu Spraw Precedensowych i Obserwatorium Wolności Mediów.
Adwokat w Krakowskiej Izbie Adwokackiej; prowadzi kancelarię adwokacką w Krakowie (www.marlenapecyna.eu). Nominowana w konkursie Forbes – „Profesjonaliści 2013. Zawody zaufania publicznego”.

fot.:Michał Wołowiec