Małgorzata Skucha

Małgorzata Skucha
mazowieckie

BIZNES, FINANSE, FUNDUSZE UNIJNE, GOSPODARKA, ROLNICTWO I ŚRODOWISKO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES zarządy i rady nadzorcze spółek, zarządzanie
  • FINANSE analiza rynków finansowych, finanse publiczne, finanse samorządu terytorialnego
  • FUNDUSZE UNIJNE ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej
  • GOSPODARKA energia odnawialna, programy infrastrukturalne, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej
  • ROLNICTWO I ŚRODOWISKO ekologia, ochrona środowiska

Opis

Dr Małgorzata Skucha – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej (do 18.12.2015)

Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, ukończyła matematykę stosowaną na Politechnice Śląskiej, absolwentka bankowości i finansów na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz studiów podyplomowych z informatyki na Uniwersytecie Śląskim. Uczestniczyła w Programie British Know How Fund i British Council i uzyskała międzynarodowy certyfikat Uniwersytetu Thames Valley w Londynie      – trenera szkoleń, uczenia się i rozwoju.

Ukończyła kurs maklerski i kurs doradcy inwestycyjnego, posiada licencję maklera papierów wartościowych oraz certyfikat skutecznego zarządzania programami MSP (Managing Successful Programmes).

Z finansowaniem ochrony środowiska związana od 1992 r., najpierw w Banku Ochrony Środowiska, a od 1993 r. tworzyła od podstaw Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bielsku-Białej i była prezesem zarządu tego funduszu do 1999 r.   W latach 1999-2003 była prezesem zarządu Beskidzkiego Funduszu Ekorozwoju S.A., firmy wspierającej w szczególności jednostki samorządu terytorialnego w budowaniu zrównoważonego rozwoju, pomagając w przygotowaniu strategii programów ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz w pozyskiwaniu środków pomocowych.        W latach 2005-2010 była związana z Wyższą Szkołą Bankowości i Finansów w Bielsku-Białej. Pracowała w radach nadzorczych m.in.: Pierwszego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego S.A. i Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Bielsku-Białej.

W latach 2008-2013 pełniła funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu NFOŚiGW – nadzorując wdrażanie projektów związanych z gospodarką wodno-ściekową i odpadami oraz finanse Narodowego Funduszu.

Od 1 stycznia 2013 r. jest Prezesem NFOŚiGW, wprowadza w sektorze publicznym strategiczne zarządzanie wsparte Modelem Doskonałości EFQM.