Małgorzata Krasowska

Małgorzata Krasowska
mazowieckie

EDUKACJA, GOSPODARKA, NAUKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA edukacja, szkolnictwo wyższe
  • GOSPODARKA współpraca nauki i biznesu
  • NAUKA stypendia, programy wymiany młodzieży, wsparcie projektów naukowych, szkolnictwo wyższe, współpraca nauki i biznesu

Opis

Obecnie Government Proposition Manager w Thomson Reuters, IP & Science, w grupie Government and Funders Proposition Team. Były dyrektor Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Małgorzata Krasowska jest absolwentką liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, Amherst College w Amherst, Massachusetts i Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor, Michigan, gdzie studiowała anglistykę, romanistykę i literaturę porównawczą, oraz biznes na kursach podyplomowych na Kellogg School of Management i Northwestern University School of Continuing Studies. Podczas studiów doktoranckich w Michigan wykładała języki obce i literaturę, a po przeprowadzce do Chicago, dołączyła do administracji Uniwersytetu Northwestern w Evanston, Illinois. W ramach pracy zawodowej na Northwestern kierowała rekrutacją do elitarnego programu Executive MBA w Kellogg School of Management (KSM) na campusach w Evanston i Coral Gables na Florydzie, oraz pełniła funkcję dyrektora ds. inicjatyw europejskich z absolwentami KSM. Po powrocie do Europy w 2009 roku, Małgorzata wspierała nowe inicjatywy umiędzynarodowienia Szkoły Biznesu EGP na Uniwersytecie w Porto w Portugalii, a następnie dołączyła do grupy Thomson Reuters jako menadżer odpowiedzialny za rozwój biznesu na terenie Europy Centralnej, Rosji i Azji Centralnej. Jako specjalista ds. produktów i rozwiązań naukowych z platformy Web on Knowledge℠ i grupy produktów oferowanych przez Thomson Reuters Scientific, Małgorzata wspierała instytucje akademickie oraz kadry naukowe w Polsce, pozostałych krajach Unii Europejskiej, Rosji, Ukrainie i Kazachstanie, prowadząc warsztaty, prezentacje i consulting w sześciu językach, w tym po rosyjsku i włosku.

Małgorzata Krasowska objęła stanowisko dyrektora i członka zarządu Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta 1 października 2012 r. Od 2015 roku pracuje Thomson Reuters, IP & Science. W wolnym czasie gra w tenisa, pływa lub jeździ konno.

fot.: Mariusz Kosiński