Krystyna Urbańska

Krystyna Urbańska
mazowieckie, pomorskie

PRAWO, ROLNICTWO I ŚRODOWISKO, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • PRAWO prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawa konsumentów, ochrona konkurencji
  • ROLNICTWO I ŚRODOWISKO ochrona środowiska
  • SPOŁECZEŃSTWO prawa konsumentów, ochrona konkurencji

Opis

Krystyna Urbańska w 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem WPiA UG, a w 2009 r. aplikację sądową.
W latach 2008 – 2013 zatrudniona była na stanowisku asystenta w Katedrze Prawa Gospodarczego Publicznego i Ochrony Środowiska WPiA UG, z którą aktualnie współpracuje i prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu prawa gospodarczego publicznego, prawa ochrony środowiska i prawa ochrony konkurencji.
W 2013 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych. Jest autorką licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, w tym dotyczących odpowiedzialności cywilnej w prawie ochrony środowiska.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując początkowo jako etatowy aplikant sądowy w Sądzie Okręgowym w Gdańsku, a następnie jako radca prawny w jednej z największych kancelarii prawniczych na Pomorzu. Zajmowała się prawną obsługą spółki celowej – inwestora zastępczego Skarbu Państwa, m. in. w zakresie zarządzania i komercjalizacji jednej z aren UEFA EURO 2012 oraz zapewniała wsparcie prawne licznych przedsięwzięć związanych z przeprowadzeniem imprez masowych. Doradzała też przy realizacji projektów w sektorze transportu kolejowego oraz infrastruktury transportu lotniczego. Obecnie zapewnia m. in. bieżącą obsługę prawną spółek działających w sektorach: zdrowia publicznego, sportowym, car fleet management, przewozów morskich, a także podmiotów specjalizujących się w świadczeniu usług typu business process outsourcing.
Prowadzi praktykę w zakresie sporów sądowych, zwłaszcza w sprawach o ochronę dóbr osobistych i odszkodowań, w tym również z tytułu błędów w sztuce medycznej.

fot.:Anna Róg z Gdańska