Kornelia Lazar

Kornelia Lazar
mazowieckie

EDUKACJA, KULTURA, PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA edukacja kulturalna
  • KULTURA dziedzictwo kulturowe, literatura, edukacja kulturalna, własność intelektualna
  • PRAWO własność intelektualna

Opis

Ekspertka w dziedzinie prawa autorskiego.

Pracę w branży wydawniczej rozpoczęłam w roku 1994, w międzynarodowym koncernie Bertelsmanna, do którego należało w Polsce wydawnictwo i klub wysyłkowy „Świat Książki”.
W wydawnictwie „Świat Książki” pracowałam jako product manager odpowiedzialny za literaturę dziecięco-młodzieżową oraz poradniki psychologiczne (76 tytułów wydawanych rocznie). Byłam odpowiedzialna za tworzenie i realizację długofalowej strategii wydawniczej oraz planów wydawniczych wraz z budżetem,zarządzanie procesem wydawniczym, negocjacje umów z agencjami literackimi w kraju i zagranicą, autorami, spadkobiercami, ilustratorami.
Od roku 2004 do 2014 prowadziłam własną działalność gospodarczą. Założyłam niewielką oficynę wydawniczą - Media Lazar, w której ukazywały się książki z literatury faktu oraz kryminały. Zakres obowiązków powiększył się o kontakty z drukarniami i dystrybucją.
Od maja 2014 roku pracuję w Fundacji im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim, gdzie zajmuję się udzielaniem licencji do wydań książkowych, multimediów oraz innych projektów w obszarze prawa autorskiego.
Odbyłam szereg kursów z zakresu prawa autorskiego i creativecommons, a przede wszystkim posiadam wieloletnią wiedzę praktyczną w tej dziedzinie.

Aktualnie przebywam za granicą, do 5 marca 2016.