Kinga Stanisławska

Kinga Stanisławska

BIZNES, FINANSE, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, ORGANIZACJE, PRAWO, RYNEK FINANSOWY, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES transformacja organizacji/zarządzanie zmianą, zarządy i rady nadzorcze spółek, zarządzanie, instytuty, think-tanki, firmy doradcze
  • FINANSE inwestycje (fundusze inwestycyjne), rozwój rynku finansowego
  • GOSPODARKA inwestycje zagraniczne, nowe technologie, prywatyzacja, usługi, e-commerce/handel elektroniczny, start-upy, innowacje
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE IT, e-commerce/handel elektroniczny, start-upy, innowacje
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • PRAWO fuzje, przejęcia
  • RYNEK FINANSOWY giełda, rynek obligacji
  • UE/ZAGRANICA współpraca międzynarodowa

Opis

EXPERIOR VENTURE FUND - Partner Zarządzający, Założyciel

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund, odpowiedzialnym za całokształt działalności Funduszu, w tym za pozyskiwanie i selekcję projektów, nadzór nad procesami wyjścia z inwestycji, nadzór nad pozyskiwaniem finansowania dłużnego przez spółki portfelowe oraz relacje pomiędzy inwestorami, Funduszem Kapitałowym i firmą zarządzającą.

Zajmuje się bankowością od 16 lat i łączy doświadczenie z zakresu bankowości inwestycyjnej (fuzje i przejęcia, pozyskiwanie finansowania w formie emisji giełdowych, private equity, finansowania dłużnego poprzez kredyty oraz emisje papierów dłużnych) oraz bezpośrednich inwestycji kapitałowych (private equity, mezzanine).

Wcześniej była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu od 2007 do 2009. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). W latach 2001-2007 jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (Londyn i Warszawa) była odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym, co-inwestycje z innymi funduszami PE oraz finansowanie strukturyzowane z sektora telekomów, mediów, nowych technologii oraz infrastruktury. Dodatkowo zajmowała się nadzorem właścicielskim nad wybranymi spółkami giełdowymi, w których inwestorem był EBOR. Jestem mentorką i członkiem Rady Programowej Fundacji Vital Voices oraz Członkiem Kapituły Droga na Harvard. Absolwentka Uniwersytetu w Manchester (UMIST). Absolwentka Instytutu Wyższych Studiów Handlowych (IECS) w Strasbourgu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończony The General Manager Programme 14 na Harvard Business School w Bostonie.