Katarzyna Pisarska

Katarzyna Pisarska
mazowieckie

EDUKACJA, NAUKA, NGO, SPOŁECZEŃSTWO, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA edukacja, szkolnictwo wyższe, edukacja kulturalna
  • NAUKA politologia, socjologia, stypendia, programy wymiany młodzieży
  • NGO instytuty, think-tanki, firmy doradcze
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece
  • UE/ZAGRANICA dyplomacja, polityka zagraniczna, ONZ, Unia Europejska, współpraca międzynarodowa, migracje Polaków

Opis

Politolog, wykładowca akademicki i działacz społeczny. Założyciel i Dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Wyszehradzkiej Szkoły Nauk Politycznych. Doktor nauk ekonomicznych oraz Adiunkt w Katedrze Unii Europejskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspert waszyngtońskiego ośrodka analitycznego Center for European Policy Analysis oraz warszawskiej Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Jest wizytującym wykładowcą „Jean Monnet” w Akademii Dyplomatycznej Azerbejdżanu. Jest też stałym komentatorem spraw międzynarodowych w mediach polskich i zagranicznych.

W przeszłości Dr. Pisarska pracowała jako ekspert Rady Europy ds. współpracy ze społeczeństwem obywatelskim w Europie Wschodniej (2005-2009), doradca społeczny przy Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu RP (2010) oraz ekspert Biura Bezpieczeństwa Narodowego przy Kancelarii Prezydenta RP (2011). Prowadziła badania naukowe na Harvard University (stypendium Fulbrighta) w Bostonie (2007), Johns Hopkins School of International Studies w Waszyngtonie (2010) oraz na University of Oslo w Norwegii (2012).

Za swoją 10-letnią działalność na rzecz tworzenia jednej z pierwszych pozarządowych akademii dyplomatycznych w Europie Dr. Pisarska uznana została przez amerykańskie czasopismo „Diplomatic Courrier” za jedną z 99 najbardziej wpływowych liderów polityki zagranicznej poniżej 33 roku życia (2013) a Światowe Forum Ekonomiczne w Davos włączyło ją do grona Young Global Leaders (2014).

www.diplomats.pl

Przykłady wystąpień publicznych można znaleźć na stronie: http://www.pisarska.pl/index.php/meedia