Katarzyna Czyżewska

Katarzyna Czyżewska

OCHRONA ZDROWIA, PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • OCHRONA ZDROWIA prawo farmaceutyczne
  • PRAWO prawo farmaceutyczne

Opis

Adwokat, wspólnik kancelarii Czyżewscy kancelaria adwokacka s.c.

Adwokat Katarzyna Czyżewska w ramach kancelarii Czyżewscy kieruje praktyką prawa farmaceutycznego i ochrony zdrowia, świadcząc usługi doradztwa prawnego dla podmiotów z sektora life sciences, w tym firm farmaceutycznych. W szczególności, zajmuje się zagadnieniami refundacji leków, procedur rejestracyjnych produktów leczniczych, zmian porejestracyjnych i rerejestracji, a także dystrybucji i bezpieczeństwa stosowania leków oraz badań klinicznych. Jej zainteresowania obejmują także kwestie reklamy w branży farmaceutycznej i branżach pokrewnych oraz nieuczciwej konkurencji i ochrony dóbr osobistych. Katarzyna Czyżewska aktywnie uczestniczy jako ekspert w konsultacjach społecznych dotyczących aktów prawnych z dziedziny life sciences, a także doradza jednej znajbardziej liczących się organizacji skupiających przedsiębiorców działających w branży farmaceutycznej w Polsce.

Katarzyna Czyżewska posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa ochrony zdrowia. Przed powstaniem Kancelarii Katarzyna Czyżewska przez kilka lat kierowała działem prawa farmaceutycznego renomowanej polskiej kancelarii prawniczej, a następnie pracowała jako adwokat w Zespole Prawa Farmaceutycznego dużej międzynarodowej kancelarii. Katarzyna Czyżewska była prelegentem wielu konferencji i seminariów z zakresu prawa farmaceutycznego i medycznego, a także prawa konkurencji.

Prestiżowy międzynarodowy ranking kancelarii prawnych Chambers & Partners rekomenduje Katarzynę Czyżewską w dziedzinie Life Sciences; Katarzyna Czyżewska została także wyróżniona rekomendacją w dziedzinie TMT i intellectual property przez inny, znany, międzynarodowy ranking prawniczy: Legal500. Katarzyna Czyżewska jest ponadto laureatem innych, międzynarodowych rankingów i wyróżnień dla prawników specjalizujących się w dziedzinie prawa farmaceutycznego.