Kamila Padlewska

Kamila Padlewska
mazowieckie

BIZNES, EDUKACJA, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, NAUKA, OCHRONA ZDROWIA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES branża kosmetyczna
  • EDUKACJA szkolnictwo wyższe
  • GOSPODARKA innowacje
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE innowacje
  • NAUKA szkolnictwo wyższe, innowacje
  • OCHRONA ZDROWIA lekarki, placówki medyczne (szpitale, przychodnie itp.), przemysł farmaceutyczny

Opis

dr n. med. Kamila Padlewska, prof. nadzw. w WSZKiPZ - specjalista dermatolog drugiego stopnia. Jest ekspertem w zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej (wypełniacze, Botox, Sculptra, pilingi, mezoterapia i inne) i laserowej. Swoje doświadczenie zdobywała na Oddziałach Dermatologii, Chirurgii Dermatologicznej i Immunologii w Scripps Clinic and Research Foundation (La Jolla), Klinice Dermatologicznej University of California, USF College of Medicine (San Diego) oraz Ain Shams Hospital (Kair). Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską Oricea Gabinety Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti – Aging w Warszawie, oraz jest konsultantem w Dublinie (Irlandia). Od wielu lat uczestniczy w badaniach klinicznych leków i jest współzałożycielem firmy zajmującej się badaniami klinicznymi leków Clinical Research Group.

Studia ukończyła na Akademii Medycznej w Warszawie. Stopień doktora nauk medycznych oraz specjalizację pierwszego i drugiego stopnia z dermatologii-wenerologii uzyskała w Klinice Dermatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Dr Kamila Padlewska prowadziła liczne badania naukowe w Instytucie Pasteura (Paryż). Jest autorką wielu publikacji naukowych i autorką książek.

Od 2005 roku jest profesorem Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, w której pełniła funkcję kierownika pionu kosmetologicznego, a obecnie kierownika studiów podyplomowych SPA i Wellness. Jest w zarządzie Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL. Należy również do Stowarzyszenia Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology (ESCAD). W styczniu 2004 roku została kierownikiem Laboratorium Badań Kosmetyków i Chemii Gospodarczej KLSP IZIS.