Joanna Affre

Joanna Affre
mazowieckie

PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • PRAWO prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawa konsumentów, ochrona konkurencji

Opis

Joanna Affre, Adwokat, Wspólnik zarządzający

Założycielka kancelarii Affre & Wspólnicy Sp. K.


Od ponad 15 lat specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie konkurencji. Doradza klientom z branży FMCG, spożywczej, motoryzacyjnej, chemicznej, budowlanej oraz sektorów mediów i reklamy, a także bankowego w zakresie kształtowania polityki dystrybucyjnej, przeciwdziałania porozumieniom antykonkurencyjnym i nadużywaniu pozycji dominującej, fuzji i przejęć, prawa konsumenckiego, a także zwalczania nieuczciwej konkurencji. W tym zakresie prowadzi audyty i szkolenia dla przedsiębiorców, a także reprezentuje klientów zarówno w postępowaniach przed organami administracji państwowej, jak i sądami.


Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu nauk politycznych (IEP Strasbourg Francja), prawa wspólnotowego (Lyon III Francja) i prawa konkurencji (King's College, Londyn, Wielka Brytania).

Od 2015 roku jest pozarządowym doradcą Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (non-governmental advisor) w Międzynarodowej Sieci Konkurencji (International Competition Network).


Posługuje się językiem francuskim i angielskim.