Jana Pieriegud

Jana Pieriegud
mazowieckie

BIZNES, GOSPODARKA, INFRASTRUKTURA I TRANSPORT, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, NAUKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES konkurencyjność
  • GOSPODARKA eksport - rynek wchodni, programy infrastrukturalne, przemysł, innowacje
  • INFRASTRUKTURA I TRANSPORT drogi i autostrady, transport kolejowy, logistyka
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE innowacje
  • NAUKA innowacje

Opis

 Dr hab. Jana Pieriegud jest inżynierem i ekonomistą transportu, próbuje łączyć świat nauki z otoczeniem biznesowym. Pracuje w Katedrze Transportu Szkoły Głównej Handlowej od 2001 r. Od 2009 r. koordynuje analizy rynkowe w House of Solutions International.

Jest autorką i współautorką ponad 120 publikacji, kilkudziesięciu raportów z projektów badawczych i rozwojowych, a także ekspertyz dla instytucji publicznych i biznesu. W latach 2007-2008 była ekspertem i sekretarzem Panelu Tematycznego Transport w ramach Narodowego Programu Foresight POLSKA 2020. Od 2010 r. współpracuje z Dyrekcją Generalną ds. badań naukowych i Innowacji (DG RTD) oraz Dyrekcją Generalną ds. mobilności i transportu (DG MOVE). We wrześniu 2013 r. dostała nominację na członka Grupy Doradczej Transport Komisji Europejskiej (Transport Advisory Group) w ramach Programu Horyzont 2020, a od marca 2015 r. jest członkiem Komitetu Naukowego Shift2Rail  – programu badań i innowacji dla transportu kolejowego.

Od 2012 r. jest członkiem kapituły konkursu „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji”, organizowanego przez Wydawnictwo Eurologistics.  Jest członkiem Transport Economists' Group (TEG, UK) oraz Strategic and Competitive Intelligence Professionals (SCIP, USA).
Uczestniczy w charakterze eksperta w okrągłych stołach i debatach gospodarczych takich jak Forum Zmieniamy Polski Przemysł, Europejski Kongres Gospodarczy, Europejski Kongres Finansowy.


Lubi odkrywać świat z aparatem fotograficznym w ręku. Publikuje reportaże z podróży i fotoalbumy.