Izabela Łapińska

Izabela Łapińska
łódzkie

EDUKACJA, KULTURA, NAUKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA edukacja, szkolnictwo wyższe, edukacja kulturalna
  • KULTURA ekspert ds. szkolnictwa artystycznego, sztuka, edukacja kulturalna
  • NAUKA szkolnictwo wyższe

Opis

Doktorat i habilitacja w dziedzinie sztuki filmowej w zakresie fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Izabela Łapińska jest absolwentką fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończyła również studia na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku kulturoznawstwo, specjalizacja filmoznawstwo.

W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw fotograficznych krajowych i zagranicznych oraz liczne publikacje prac w periodykach m.in. francuskich, belgijskich, rosyjskich, czeskich, greckich. Fotografie w zbiorach prywatnych: Francja, Austria, Luksemburg, Belgia, Australia, Argentyna, Niemcy.

Izabela Łapińska brała udział w projektach międzynarodowych oraz w konferencjach naukowych, których tematyka bliska była zagadnieniom ciała w kulturze.
Obok twórczości fotograficznej zajmuje się pisaniem teksów, opublikowane dotyczyły fotografii, filmu i reklamy, z naciskiem na tematy oscylujące wokół erotyki, brzydoty ciała, nadużyć i wykluczenia w sztuce ( m.in. Camera Obscura, Media Kultura Społeczeństwo, Tygiel Kultury)

Izabela Łapińska jest nauczycielem akademickim, pracuje w Łódzkiej Szkole Filmowej, na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Łódzkim, prowadzi ze studentami zajęcia z fotografii.

Prodziekan Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi – kadencja 2012-2016. 

Lista publikacji dostępna na żądanie. 

fot.: z Archiwum Szkoły Filmowej