Izabela Nowak

Izabela Nowak
wielkopolskie

ORGANIZACJE, POLITYKA SPOŁECZNA, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • POLITYKA SPOŁECZNA polityka rodzinna, pomoc i integracja społeczna
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece

Opis

Utytułowany asystent rodziny, założycielka i działaczka Stowarzyszenia Wsparcie i Pomoc, Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Kongres Kobiet Konserwatywnych.

Absolwentka Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu pracownik socjalny z wieloletnim doświadczeniem. W pracy zawodowej specjalizuje się jako asystent rodziny. Pomaga i wspiera tych którzy są dotknięci wykluczeniem społecznym , zwłaszcza rodziny gdzie występują problemy opiekuńczo - wychowawcze. Najczęściej pracuje z rodzinami biologicznymi, gdzie istnieje zagrożenie umieszczeniem dzieci w placówkach lub gdzie rodzice walczą o prawa do odzyskanie dzieci. Jest jednym z pierwszych i najlepszych asystentów rodziny w Polsce. Publikuje artykuły w specjalistycznej literaturze poruszające tematykę pomocy społecznej.

Założycielka i działaczka Stowarzyszenia Wsparcie i Pomoc,które ma na celu poprawę funkcjonowania warunków życia poznańskich rodzin w poszczególnych obszarach życia społecznego poprzez wzmacnianie dorosłych członków rodzin i ich dzieci, minimalizowanie i wyrównywanie braków wynikających z ich trudnych przeżyć i traumatycznych doświadczeń oraz ochronę na rzecz rodziny.

Jest asystentem społecznym przy Biurze Poselskim. Zajmuje się udzielaniem porad w sprawach szeroko pojętej pomocy społecznej, funkcję tę pełni charytatywnie.

Prowadzi własny blog www.izabelanowak.salon24.pl, na którym porusza ważne i trudne problemy społeczne.

Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Kongres Kobiet Konserwatywnych.Interesuje się polityką społeczną, sprawami kobiet i ideologią gender w kontekście filozoficzno - moralnym oraz współczesnymi zagrożeniami duchowymi.Jako kandydatka do Rady Miasta Poznania otrzymała certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie w ramach akcji „Rodzina ma głos” w wyborach samorządowych 2014.

Jej pasją jest literatura piękna zwłaszcza powieści Marka Hłasko, poezja, polskie filmy okresu przedwojennego, zloty motocyklowe.