Irena Rej

Irena Rej
mazowieckie

GOSPODARKA, OCHRONA ZDROWIA, ORGANIZACJE, PRAWO, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • GOSPODARKA przemysł farmaceutyczny
  • OCHRONA ZDROWIA farmacja, przemysł farmaceutyczny, prawo farmaceutyczne
  • ORGANIZACJE organizacje branżowe
  • PRAWO prawo farmaceutyczne
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje branżowe

Opis

Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim.
Właścicielka firmy Dagomed Pharma Sp. z o. o., jedynego polskiego producenta leków homeopatycznych. Od 22 lat pełni nieprzerwanie funkcję Prezesa Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA” największej i najstarszej organizacji zrzeszającej producentów i dystrybutorów leków.
Jest inicjatorką szeregu przedsięwzięć mających na celu konsolidację branży farmaceutycznej w działaniach na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorców reprezentujących sektor farmaceutyczny. Aktywnie działa na rzecz poprawy jakości stanowienia prawa, w tym uznania strony społecznej jako ważnego partnera merytorycznego w procesie legislacyjnym. Ekspertka z dziedziny prawa farmaceutycznego,
w szczególności w zakresie reklamy leków i reklamy działalności aptek oraz polskiego systemu refundacji uregulowanego w ustawie refundacyjnej.
Od początku działalności na rzecz sektora farmaceutycznego, jako prezes IGFP, uczestniczy w wielu akcjach społecznych mających na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych oraz zachęcających do aktywnego uczestnictwa w programach profilaktycznych przygotowanych m.in. przez firmy członkowskie. Uznany autorytet w środowisku farmaceutycznym, prelegentka na licznych konferencjach i seminariach poświęconych sprawom sektora farmaceutycznego. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, w tym w roku 2003 została uhonorowana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia za „bezcenne źródło rzetelnej informacji” w 2007 r. otrzymała nagrodę „Waleczne serce” za odwagę, upór i konsekwencję w staraniach o rozwój produkcji i dystrybucji leków w Polsce, w 2012 r. otrzymała od miesięcznika branżowego Gazeta Farmaceutyczna tytuł „Prezesa nad prezesami” za 20 lat wyjątkowego zaangażowania w budowanie rynku leków w Polsce. W 2013 r. otrzymała certyfikat „Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2013”. Od wielu lat uznawana za jedną z najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia.