Honorata Ścisłowicz

Honorata Ścisłowicz
małopolskie

BIZNES, FINANSE, FUNDUSZE UNIJNE, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, PRACA, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES konkurencyjność, wsparcie biznesu, specjalne strefy ekonomiczne, klastry, instytuty, think-tanki, firmy doradcze
  • FINANSE ekonomia, inwestycje (fundusze inwestycyjne), podatki, podatki, służby skarbowe
  • FUNDUSZE UNIJNE fundusze unijne, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej
  • GOSPODARKA inwestycje zagraniczne, motoryzacja, nowe technologie, polityka regionalna, rozwój regionów, programy infrastrukturalne, programy pomocowe, start-upy, innowacje, współpraca nauki i biznesu, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej, fundusze unijne
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE start-upy, innowacje
  • PRACA HR/zarządzanie personelem
  • UE/ZAGRANICA Unia Europejska, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej, fundusze unijne

Opis

Honorata jest Managerem w firmie EY (dawniej Ernst & Young). Posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu środków pomocy publicznej na działalność inwestycyjną i badawczo-rozwojową przedsiębiorstw.
Zajmuje się zarówno funduszami UE, programami rządowymi (Wieloletni Program Wsparcia) oraz zwolnieniami podatkowymi w ramach Specjalnych Stref Ekonomicznych. Kompleksowo obsługuje podmioty gospodarcze rozpoczynające inwestycje w Polsce, zajmuje się doborem lokalizacji dla inwestycji, doradztwem w zakresie pozyskania dofinansowania, sporządzeniem dokumentacji celem otrzymania wsparcia, rozliczeniem środków pomocy publicznej oraz kompleksowymi przeglądami procedur podatkowych firm korzystających ze zwolnień podatkowych na terenie Specjalnych Stref Ekonomicznych.
Do grona klientów, których obsługuje Honorata należą największe grupy międzynarodowe, ale też małe i średnie przedsiębiorstwa. Są to klienci z różnych branż, w szczególności motoryzacyjnej, informatycznej oraz usług wspólnych.
Honorata od 2002 roku pracuje w branży doradczej. Najpierw w firmie Logos Sp. z o. o., gdzie zajmowała się doradztwem dla firm polskich w zakresie rozwinięcia działalności eksportowej na rynkach zagranicznych oraz pozyskiwaniem funduszy UE. Od 2007 roku pracuje w międzynarodowej firmie doradczej EY (dawniej Ernst & Young) w dziale Podatków w Zespole Ulg i Dotacji Inwestycyjnych na stanowisku Managera.

Absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu Finansów i Controllingu.
Honorata jest certyfikowanym doradcą podatkowym (wpis na listę Krajowej Rady Doradców Podatkowych o numerze 12207). W trakcie nabywania kwalifikacji ACCA.
Autorka licznych publikacji w prasie specjalistycznej o tematyce pomocy publicznej
i podatków.