Ewa Łucja Stępień

Ewa Łucja Stępień
małopolskie

GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, NAUKA, OCHRONA ZDROWIA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • GOSPODARKA współpraca nauki i biznesu
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE innowacje
  • NAUKA badania genetyczne, jednostki naukowe, współpraca nauki i biznesu, innowacje, ośrodki naukowe, instytuty
  • OCHRONA ZDROWIA ośrodki naukowe, instytuty

Opis

Biolog molekularny, studia magisterskie i doktorat na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1992, 1999). Z zawodu diagnosta laboratoryjny ze specjalizacją w dziedzinie laboratoryjnej genetyce medycznej (2013), nauczyciel akademicki i naukowiec. Stopień doktora habilitowanego medycyny w dziedzinie biologii medycznej nadany przez RW Lekarskiego Collegium Medicum UJ (2013). Na stanowisku profesora nadzwyczajnego Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (2014).

Autorka ponad 80 publikacji o łącznym współczynniku oddziaływania IF=200 i indeksie cytowań H=15, 2 rozdziały w podręcznikach, ponad 60 doniesień na konferencjach międzynarodowych i 70 na krajowych. Promotorka 7 prac magisterskich i 4 prac doktorskich.
Główne zainteresowania to medycyna translacyjna i nanomedycyna.
Międzynarodowe staże zagraniczne:Imperial College of Science, Technology and Medicine (Londyn), Institute of Molecular MedicineFaculty of MedicineUniversity of Lisbon, Hôpital A. Vésale (CHU de Charleroi).

Ekspert w Narodowym Centrum Nauki, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz w konkursie Grant Plus dla Województwa Dolnośląskiego.Uczestniczyła w opracowaniu analizy SWOT w zakresie 20 kluczowych technologii w ramach Projektu „Perspektywa Technologiczna Kraków - Małopolska 2020". Recenzent w licznych czasopismach międzynarodowych. Ekspert Komisji Europejskiej w programie Horizon 2020.
Fot.: FOTO Konaszewska-Pyla, Kraków      Researchgate