Ewa Misiak

Ewa Misiak
mazowieckie

BIZNES, GOSPODARKA, POLITYKA SPOŁECZNA, PRACA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES zarządy i rady nadzorcze spółek, społeczna odpowiedzialność biznesu
  • GOSPODARKA ekonomia społeczna, społeczna odpowiedzialność biznesu
  • POLITYKA SPOŁECZNA polityka rodzinna, rynek pracy
  • PRACA HR/zarządzanie personelem, rynek pracy

Opis

Od ponad 10 lat Ewa Misiak jest członkiem zespołu grupy Work Service SA. Dzięki dużym umiejętnościom handlowym, znajomości rynku oraz biegłej znajomości języków obcych, dziś jest kluczowym menadżerem dla całej grupy kapitałowej będącej liderem w branży świadczącej usługi z zakresu pracy tymczasowej i rekrutacji pracowników na rynkach zagranicznych, a także zatrudnieniu transgranicznym. Jest Przewodniczącą Rady Nadzorczej, a do niedawna prezesem Work Service International. Od 2012 r. pełni funkcję prezesa innowacyjnego przedsięwzięcia, jakim jest na polskim rynku firma Baby&Care. Jest to największa ogólnopolska firma świadcząca usługi medyczne i opiekuńcze w domu podopiecznego i pacjenta. Baby & Care to jedyna w Polsce agencja zatrudnienia mogąca poszczycić się statusem Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Posiada największą na rynku bazę profesjonalnych opiekunek, niań, guwernantek, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, oraz ratowników medycznych. W 2014 roku została powołana do prestiżowego 15-osobowego zespołu Prezydenta Bronisława Komorowskiego, wraz z którym zajmuje się wypracowaniem rozwiązań w przedsiębiorstwach, mających sprzyjać rodzinie i pracy rodziców. Jest także doradcą Prezydenta Pracodawców RP – Andrzeja Malinowskiego, gdzie pełni funkcję eksperta do spraw prorodzinnych i socjalnych.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, programu studiów managerskich w Canadian Management Institute i Harvard Business Review, oraz Advanced Management Program na IESE Business School w Barcelonie.
Jest laureatką kilku nagród , zajęła 3 miejsce w rankingu kobiety polskiego biznesu Pulsu Biznesu (2013), została Bizneswoman Roku 2013 (konkurs Sukcesu Pisanego Szminką), Menadżerką Roku w konkursie organizowanym przez wałbrzyski Portal Kobiecanki.pl.
Jest inicjatorka akcji społecznej „Legalna Niania – Bezpieczne Dziecko”. Popularyzuje legalne zatrudnienie niań w Polsce (rynek około 350 tys. pracowników).
w Fundacji Work Service, której jest Wiceprezesem wspiera osoby wykluczone z rynku pracy i prowadzi działania pomagające im powrócić do zawodowego życia. Bierze czynny udział w Programie Biznes w Kobiecych rękach przy współpracy Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.

fot.:Justyna Dudek