Ewa Chorowska-Kasperlik

Ewa Chorowska-Kasperlik
śląskie

BIZNES, FINANSE
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES rachunkowość, księgowość
  • FINANSE rachunkowość, księgowość

Opis

Dr nauk ekonomicznych ,Przewodnicząca Rady Nadzorczej Koleje Śląskie Sp. z o.o., założycielka i prezes Zarządu Zakładu Rachunkowości AWE Sp. z o.o., biegły rewident ( nr KIBR 9797), doradca podatkowy (nr 09149), wykładowca akademicki.

Zawodowo związana od wielu lat z firmami audytorskimi. Trzy lata kierowała spółką audytorską Stowarzyszenia Księgowych Polsce Bufiks Sp.z o.o., od 13 lat jest Prezesem Zarządu założonej przez nią spółki audytorskiej Zakład Rachunkowości AWE Sp. z o.o.(zakladrachunkowosciawe.pl).
W pracy naukowej zajmuje się problematyką rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej, controllingu.
Prowadzi badania sprawozdań finansowych przedsiębiorstw, specjalizuje się również w analizach ekonomicznych oraz doradztwie podatkowo-księgowym. Kierowana przez nią spółka audytorska Zakład Rachunkowości AWE Sp. z o.o oprócz działalności w zakresie rewizji finansowej, rachunkowości i doradztwa podatkowego organizuje również szkolenia obligatoryjne dla biegłych rewidentów.
Ukończyła studia wyższe ekonomiczne, a także studia podyplomowe Zarządzanie finansami przedsiębiorstw i Rachunkowość. W 2003r uzyskała stopień naukowy dr nauk ekonomicznych. Od 20 lat zajmuje się rachunkowością i prawem podatkowym, od 2002r również rewizją finansową . Prowadzi zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i Wyższej Szkole Bankowości w Katowicach .Wykłada na szkoleniach obligatoryjnych dla biegłych rewidentów z zakresu rachunkowości i rewizji finansowej .Autorka licznych publikacji z zakresu podatków i prawa bilansowego w czasopismach fachowych i wydawnictwach naukowych, aktywnie uczestniczyła w wielu konferencjach ( w tym międzynarodowych ) poświęconym problematyce auditingu i rachunkowości. Współautorka książki Międzynarodowe Standardy Rachunkowości cz.II (2014r).