Dorota Zimnoch

Dorota Zimnoch
Londyn

BIZNES, FINANSE, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, ORGANIZACJE, SPOŁECZEŃSTWO, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES zarządzanie, instytuty, think-tanki, firmy doradcze
  • FINANSE banki, rozwój rynku finansowego, płatności bezgotówkowe
  • GOSPODARKA gospodarka elektroniczna, nowe technologie, e-commerce/handel elektroniczny, start-upy, innowacje
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE płatności bezgotówkowe, e-commerce/handel elektroniczny, start-upy, innowacje
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece, migracje Polaków
  • UE/ZAGRANICA Unia Europejska, migracje Polaków

Opis

Lider marketingu, w tym branży digital z 18-letnim stażem. Działaczka na rzecz Polonii w UK oraz członek Rady Nadzorczej i były Prezes Polish City Club.

Dorota rozpoczęła swoją karierę zawodową jako Citibank Management Associate i szybko dała się poznać jako efektywny project manager przy wprowadzaniu rewolucyjnej oferty bankowości internetowej. Przy jej udziale ten kanał szybko stał się wiodącym kanałem transakcyjnym banku i cieszył się dużą aprobatą klientów. Zbudowała także sprawny i silny zespół projektowy. Dzięki temu wkrótce w 2005 roku awansowała na stanowisko Szefa Bankowości Citi Online EMEA w Londynie. Umożliwiła dostęp do 22 rynków i wprowadziła skuteczne rozwiązania on-line, m.in. wyjątkową ofertę kart kredytowych w krajach skandynawskich, która została nagrodzona Global Finance Award.
W 2008 dołączyła do zarządu Alico (część AIG) i rozpoczęła pracę w branży ubezpieczeniowej jako Szef Relacji z Klientem. Tutaj pracowała w obrębie 47 rynków i w dobie kryzysu prowadziła proces zmiany wizerunku firmy w procesie separacji Alico i AIG. Po przejęciu w 2010 roku Alico przez firmę Metlife Dorota weszła w skład globalnego zespołu marketingowego i zarządzała 30 zespołami regionalnymi EMEA.
W 2014 roku założyła ZING Business Consulting.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Budapeszcie oraz Szkoły Głównej Handlowejw Warszawie. Ukończyła także studia doktoranckie z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim i jest w trakcie przygotowywania pracy dyplomowej.

Jest osobą zaangażowaną społecznie, od 2011 roku prowadziła ekskluzywny klub dla polskich profesjonalistów na emigracji, od kwietnia 2015 zasiada w Radzie Nadzorczej. Pod jej przywództwem Polish City Club podwoił liczbę członków, rozpoczął ekspansję zakładając Polish City Club w Paryżu i nawiązując międzynarodowe relacje, np. z Institute of Directors w Londynie. Zachęcała także polską diasporę do aktywnego włączania się w życie polityczne i społeczne w Wielkiej Brytanii. Za swoje zasługi dla Polonii została odznaczona w 2014 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Dorota Zimnoch pasjonuje się tańcem i od kilku lat występuje na różnych galach i balach, wspierając instytucje charytatywne. Z pasji do tańca zrodziły się też autorskie warsztaty szkolenia umiejętności przywódczych poprzez taniec ‘Take the Led’, które Dorota prowadzi od kwietnia 2015 roku. Jest także członkiem Global Women Executives.