Dorota Wydro

Dorota Wydro
mazowieckie

EDUKACJA, NAUKA, OCHRONA ZDROWIA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA szkolnictwo wyższe
  • NAUKA szkolnictwo wyższe
  • OCHRONA ZDROWIA lekarki, profilaktyka, zdrowie publiczne, inne

Opis

Doktor nauk ekonomicznych, lekarz, specjalistka z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii.

Dr nauk ekon.lek.med Dorota Małgorzata Wydro – ukończyła z wyróżnieniami - Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Lublinie (1984), Technical Carrier Institute w Nowym Jorku (1989), Zarządzanie Zakładami Opieki Zdrowotnej w SGH (2006) i Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (2008). Absolwentka studiów doktoranckich w Akademii Koźmińskiego – kierunek – zarządzanie. Tytuł dr. nauk ekonomicznych w dziedzinie nauk o zarządzaniu (2013). Specjalista II-go stopnia z patomorfologii. Odbyła medyczne staże zawodowe w Szwajcarii i Szwecji. Od 2007 roku - Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Redaktor Naczelna i wydawca Academy of Aestehtic and Anti-Aging Medicine – punktowanego oficjalnego czasopisma PTMEiAA PTL. W latach 2014 - 2015 - Dziekan Wydziału Kosmetologii i wykładowca w Wyższej Szkole Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Zastępca dyrektora ds merytorycznych w Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej PTL. Członek kolegium redakcyjnego w International Journal of Aesthetic Medicine – oficjalnego czasopisma naukowego Union Internationale de Medicine Esthetique.

Autorka kilkuset artykułów popularno-naukowych z medycyny i przedsiębiorczości, prac poglądowych i naukowych z medycyny oraz licznych wystąpień na krajowych i zagranicznych kongresach medycznych. Wykładowca, nauczyciel akademicki, tłumacz, dziennikarz.