Dorota Rzążewska

Dorota Rzążewska
mazowieckie

BIZNES, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, KULTURA, PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES transformacja organizacji/zarządzanie zmianą
  • GOSPODARKA społeczna odpowiedzialność biznesu, start-upy, innowacje, współpraca nauki i biznesu
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE start-upy, innowacje
  • KULTURA własność intelektualna
  • PRAWO ochrona patentowa, własność intelektualna

Opis

Wspólnik zarządzający Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, radca prawny, krajowy i europejski rzecznik patentowy, arbiter ds. krajowych i europejskich domen internetowych.
Dorota Rzążewska od ponad 20 lat doradza w sprawach związanych z ochroną i strategicznym zarządzaniem własnością intelektualną i przemysłową. Reprezentuje klientów przed polskimi i wspólnotowymi sądami i urzędami w sprawach z zakresu naruszeń. Działa w organizacjach okołobiznesowych, wspierając działania służące zwiększeniu zainteresowania rolą ochrony własności intelektualnej w strategii biznesowej przedsiębiorstw. Angażuje się również w proces tworzenia prawa biorąc udział w pracach Komisji Legislacyjnej Polskiej Izby Rzeczników Patentowych. Ponadto zasiada w składzie orzekającym sądu arbitrażowego dla domen internetowych .pl & .eu. Jest laureatką wielu nagród, m. in. Client Choice 2013 i 2014 i IP Star.
Dorota Rzążewska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu prawa autorskiego i prawa konkurencji. Ukończyła aplikację sędziowską, posiada uprawnienia radcy prawnego oraz rzecznika patentowego.
Udziela się w międzynarodowych organizacjach zajmujących się ochroną własności intelektualnej i przemysłowej. Jest współautorką licznych publikacji, m. in. komentarza do prawa własności przemysłowej pod redakcją dr P. Kostańskiego. Często komentuje w prasie zmiany prawa i publikuje specjalistyczne artykuły.

W 2012 r. Dorota Rzążewska założyła Fundację JWP Pomysł|Patent|Zysk, której misją jest popularyzowanie wiedzy o ochronie własności intelektualnej i przemysłowej. W Fundacji Mecenas Rzążewska prowadzi cieszące się wielkim powodzeniem warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorców, pracowników naukowych, studentów i młodzieży.