Dorota Krasińska

Dorota Krasińska
mazowieckie

FINANSE, GOSPODARKA, PRAWO, UE/ZAGRANICA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • FINANSE ekonomia
  • GOSPODARKA bezpieczeństwo gospodarcze, obrona narodowa, przemysł zbrojeniowy, regulacje gospodarcze
  • PRAWO prawo gospodarcze, regulacje gospodarcze
  • UE/ZAGRANICA współpraca międzynarodowa

Opis

Radca Ministra w Departamencie Informacji Finansowej Ministerstwa Finansów.

Dorota Krasińska specjalizuje się w tematyce sankcji międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem sankcji ekonomicznych o charakterze finansowym, także w obszarze przeciwdziałania terroryzmowi i finansowania rozprzestrzeniania broni jądrowej. Odpowiada za opracowywanie stanowisk dla sektora finansowego oraz przedsiębiorców w zakresie prawnych aspektów międzynarodowych sankcji o charakterze finansowym Unii Europejskiej, Rady Bezpieczeństwa ONZ, jak i Stanów Zjednoczonych. Bierze udział w pracach Grupy Roboczej Rady (UE) RELEX-Sankcje, uczestnicząc także w charakterze eksperta i prelegenta w misjach eksperckich i seminariach organizowanych przez Komisję Europejską.
Dorota Krasińska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Centrum Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia doktoranckie  w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej. Ukończyła szkolenia Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Departamentu Skarbu USA.

Obszary specjalizacji: przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finasowaniu terroryzmu, bezpieczeństwo, sankcje ekonomiczne oraz prawo międzynarodowe.