Dagmara Gorzelana-Królikowska

Dagmara Gorzelana-Królikowska
mazowieckie

BIZNES, FINANSE, FUNDUSZE UNIJNE, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, POLITYKA SPOŁECZNA, PRAWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES konkurencyjność, transformacja organizacji/zarządzanie zmianą, zarządy i rady nadzorcze spółek, zarządzanie
  • FINANSE analiza rynków finansowych, ekonomia, inwestycje (fundusze inwestycyjne)
  • FUNDUSZE UNIJNE rozwój kapitału ludzkiego
  • GOSPODARKA energetyka, energetyka jądrowa, nowe technologie, start-upy, innowacje
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE start-upy, innowacje
  • POLITYKA SPOŁECZNA rozwój kapitału ludzkiego
  • PRAWO fuzje, przejęcia

Opis

Przez ostatnie 2 lata Prezes Zarządu PGE Energia Natury, spółki należącej do Grupy Kapitałowej PGE SA, największego przedsiębiorstwa energetycznego w Polsce.

Skuteczna i efektywna w zbudowaniu, zintegrowaniu i zarządzaniu dynamicznym skoncentrowanym na celach zespołem, o najwyższych kompetencjach i doświadczeniu, gotowym na profesjonalne prowadzenie wszelkich projektów w zakresie new technologies oraz innowacyjnych produktów/usług w warunkach wysokiej konkurencyjności i wymagającego otoczenia rynkowego.
Posiada doświadczenie w obszarach organizowania i zarządzania procesami fuzji i przejęć, business development i restrukturyzacji. Na poprzednim stanowisku, dyrektora Departamentu Fuzji i Przejęć w PGE SA, zajmowała się najważniejszymi transakcjami inwestycji kapitałowych w Grupie, niejednokrotnie wartymi ponad 1 mld złotych. Wcześniej, w Grupie PKN ORLEN, prowadziła projekty strategiczne oraz z szerokiego zakresu corporate finance, w skali kraju i regionu Europy Środkowo-Wschodniej, o wartości kilkuset milionów euro. Posiada wiedzę w zakresie praktycznego funkcjonowania dużych korporacji w regionie, specjalizując się w sektorach petrochemicznym, chemicznym, paliwowym i energetycznym. Przez ponad 5 lat pracowała w Pradze czeskiej, gdzie była odpowiedzialna za restrukturyzacje i integracje przedsiębiorstw.

Pełniła funkcję przewodniczącej rady nadzorczej spółki ELBEST Sp. z o.o. z Grupy PGE SA oraz wiceprzewodniczącej VUANCH, a.s., instytutu naukowego Grupy UNIPETROL. Zasiadała w radach nadzorczych spółek JV Butadien Kralupy, a.s., ORLEN Transport Nowa Sól SA, ORLEN Transport Kędzierzyn-Koźle SA i ORLEN Transport Olsztyn SA.

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Universidade Lusofona de Humanidades e Tecnologias w Lizbonie.
Ekspert rynku kapitałowego, z tytułem Chartered Financial Analyst (CFA) od 2005 r. Ukończyła również kurs dla doradców inwestycyjnych, kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych oraz liczne szkolenia z zakresu wycen, zarządzania ryzykiem i menadżerskie związane z pełnionymi funkcjami organizowane przez krajowe i zagraniczne instytucje rynku kapitałowego.
Pasją Dagmary Gorzelanej-Królikowskiej są podróże, nurkowanie, muzyka klasyczna i teatr.