Anna Góral

Anna Góral
mazowieckie

NGO, ORGANIZACJE, POLITYKA SPOŁECZNA, PRACA, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • NGO niepełnosprawni
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • POLITYKA SPOŁECZNA niepełnosprawni, bezrobocie, rynek pracy
  • PRACA bezrobocie, rynek pracy
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece

Opis

Doradczyni zawodowa, trenerka, ekspertka ds. doradztwa w Fundacji Aktywizacja, prezeska Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych, członkini Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.
Ukończyła studia wyższe na wydziale Politologii i Nauk Społecznych, podyplomowo Doradztwo Zawodowe, a także Helsińską Szkołę Praw Człowieka.
Od 12 lat pracuje w organizacjach pozarządowych. W latach 2002-2006 była związana z zespołem ds. kobiet Amnesty International (przez dwa lata koordynowałam zespół). Następnie w latach 2003-2004 pracowała w Centrum Promocji Kobiet wspierając-jako doradczyni zawodowa- kobiety w procesie poszukiwania pracy. Od 2004 pracuje w Fundacji Aktywizacja (dawniej Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo)- początkowo zajmowała się pośrednictwem pracy dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, a następnie jako doradczyni zawodowa oraz trenerka warsztatów umiejętności społecznych i szkoleń z obszaru aktywizacji osób niepełnosprawnych. W Fundacji pisała także i koordynowała projekty z obszaru aktywizacji społecznej i zawodowej. W latach 2009-2012 była członkinią zarządu Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.
Współpracowała także przy realizacji projektów aktywizacji społeczno -zawodowej głównie dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z: Fundacją TUS, Fundacją Instytutem Rozwoju Regionalnego, Polskim Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacją Karat oraz firmami Krka i Ecorys.
Od 4 lat przewodniczy Komisji dialogu społecznego ds. Poradnictwa Specjalistycznego - skupiającej organizacje poradnicze z Warszawy, jestwspółautorką miejskiego portalu poradniczego www.poradnictwo.waw.pl
Od lutego 2012 jest członkinią Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Warszawie.
W ramach działalności społecznej pracuje w Stowarzyszeniu Inicjatyw Kobiecych (www.inicjatywakobiet.org), które od 2012 roku zajmuje się: aktywizacją społeczną i zawodową kobiet w tym z różnymi rodzajami niepełnosprawności, wspieraniem inicjatyw kobiecych m.in. wystaw i filmów oraz działaniami wspierającymi edukację kobiet. Stowarzyszenie Inicjatyw kobiecych zrealizowało m.in. projekt muralu kobiecego: "Była sobie na Grochowie", ukazujący historię Grochowa z kobiecej perspektywy oraz ukazującego znane kobiety z tej części Pragi.