Aneta Raczek

Aneta Raczek
małopolskie

BIZNES, GOSPODARKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES zarządy i rady nadzorcze spółek
  • GOSPODARKA eksport, eksport - rynek azjatycki, eksport - rynek europejskie, przemysł

Opis

Prezes Zarządu FERRO S.A.

Ukończyła studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Krakowie, studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Krakowskiej Akademii A. Frycza-Modrzewskiego, a także studia MBA w University of Bedfordshire.
Swoją karierę zawodową związała z branżą techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej - w ciągu zaledwie 10 lat przeszła wszystkie szczeble kariery zawodowej od stanowiska Specjalisty Ds. Księgowych w Ferro Sp. J. (1997), przez stanowisko Dyrektora Handlowego Ferro Sp. z o. o. (2002-2003, 2006), aż po funkcję Prezesa Zarządu FERRO S.A., którą piastuje od 2007 roku. Do najważniejszych sukcesów w karierze zawodowej Pani Prezes należy debiut FERRO S.A. na GPW w Warszawie - oceniany jako jeden z najlepszych debiutów małych spółek w I połowie 2010 roku. Kolejny – to przejęcie czeskiej spółki Novaservis w kwietniu 2011 r. – firma FERRO stała się wówczas jednym z największych w Europie Środkowo-Wschodniej producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej.
Dzięki gruntownemu wykształceniu oraz doświadczeniu zawodowemu Aneta Raczek kilkakrotnie występowała w roli eksperta podczas wielosektorowych misji gospodarczych do Chin, Maroka, Kataru, Królestwa Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas ostatniej misji do Kataru, w grudniu 2013 roku, firma FERRO była jedynym przedstawicielem firm działających w branży OZE, ochrona środowiska, utylizacja śmieci i odpadów. W misji zorganizowanej w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej wziął udział Prezydent RP Bronisław Komorowski.