Alicja Grzegorzek

Alicja Grzegorzek
małopolskie

FUNDUSZE UNIJNE, GOSPODARKA, INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE, NAUKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • FUNDUSZE UNIJNE fundusze unijne, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej
  • GOSPODARKA nowe technologie, innowacje, ekspert ds. wdrażania funduszy Unii Europejskiej, fundusze unijne
  • INNOWACJE I NOWE TECHNOLOGIE innowacje
  • NAUKA innowacje

Opis

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku Europeistyka oraz Uniwersytetu Oberta de Catalunya na kierunku Ekonomia i Finanse w Zarządzaniu Firmą. Przez ostatnie 7 lat koordynowała projekty wspomagające rozwój innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw (głównie na rynku hiszpańskim) oraz pozyskiwała dotacje z CIP, FP6, FP7, H2020.
Od 2014 r. Dyrektor Regionalna polskiego oddziału międzynarodowej grupy doradczej Ateknea Solutions pomagającej pozyskiwać fundusze unijne bezpośrednio z Brukseli i realizować innowacyjne projekty. Specjalizuje się w ewaluacji innnowacyjnych projektów, programach brukselskich (w szczególności Instrumencie dla MŚP) oraz usprawnianiu komunikacji w projektach międzynarodowych. Często zabiera głos w dyskusjach na temat innowacyjności polskich firm z sektora MŚP czy efektywności w pozyskiwaniu grantów w ramach H2020.
Autorka publikacji związanych z tematyką funduszy europejskich (w szczególności Instrumentu dla MŚP (H2020). Regularnie prowadzi blog na portalu InnPoland gdzie dzieli się swoją wiedzą.