Aleksandra Stanek-Kowalczyk

Aleksandra Stanek-Kowalczyk
mazowieckie

BIZNES, GOSPODARKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES transformacja organizacji/zarządzanie zmianą, zarządzanie, instytuty, think-tanki, firmy doradcze
  • GOSPODARKA społeczna odpowiedzialność biznesu

Opis

Ekspert w dziedzinie odpowiedzialnego zarządzania i zrównoważonego rozwoju. Specjalizuje się w strategiach z zakresu transformacji biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, w tym budowania zaangażowania i zaufania klientów, ujawnianiu danych niefinansowych, etyce oraz zarządzaniu wpływem organizacji na otoczenie.

Koordynowała proces przygotowania raportu „Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050” w ramach projektu realizowanego przez PwC we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w który zaangażowanych było ponad 150 firm.
Była autorką programu i opiekunem merytorycznym jednego z pierwszych programów studiów podyplomowych w Polsce dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Jest autorką szeregu publikacji dotyczących odpowiedzialnego zarządzania, certyfikowaną trenerką oraz wykładowcą akademickim z zakresu CSR. Zdobywczyni wyróżnienia w trzeciej edycji konkursu Pióro Odpowiedzialności na najlepszy artykuł ekspercki dotyczący CSR.

Członek Komitetu Technicznego 305 zajmującego się społeczną odpowiedzialnością, w tym normą ISO 26000, ekspert w Konkursie Dobroczyńca Roku oraz w konkursie Społeczny StarUp. Była członkiem Komitetu weryfikującego tłumaczenie Wytycznych GRI G4 na język polski. Na liście 50 kobiet polskiego CSR.

Absolwentka politologii oraz zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, programu MBA Management for Central and Eastern Europe (stypendystka Fundacji Haniela) ukończonego z wyróżnieniem, międzynarodowego programu LEAD-Leadership for SustainableFuture. Obcenie w trakcie studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej.
Absolwentka drugiej edycji programu mentoringowegoVitalVoicesChapter Poland i mentorka podczas dwóch edycji Global Mentoring Walk.