Aleksandra Dziemaszkiewicz-Kwiecińska

Aleksandra Dziemaszkiewicz-Kwiecińska
mazowieckie

EDUKACJA, FINANSE, GOSPODARKA, NAUKA, ORGANIZACJE, POLITYKA SPOŁECZNA, PRAWO, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • EDUKACJA szkolnictwo wyższe
  • FINANSE podatki
  • GOSPODARKA współpraca nauki i biznesu
  • NAUKA szkolnictwo wyższe, współpraca nauki i biznesu
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • POLITYKA SPOŁECZNA prawo pracy
  • PRAWO fuzje, przejęcia, prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo pracy, własność intelektualna
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece

Opis

Radca prawny


Dyrektor Departamentu Prawnego i Postępowań Podatkowych, PKF Polska


Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym oraz w doradztwie prawno-podatkowym, które zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech, w tym w firmach z grupy tzw. Wielkiej Czwórki i korporacjach międzynarodowych, a także jako prawnik in-house.
Zajmuje się m.in. doradztwem w zakresie prawa spółek handlowych, umów gospodarczych, praw autorskich, prawa ochrony konkurencji, prawa pracy, prawa cywilnego oraz oceną skutków prawnych i podatkowych (w tym MDR) krajowych i międzynarodowych struktur właścicielskich  (fuzje i przejęcia, likwidacje, zakładanie oddziałów), identyfikowaniem i minimalizowaniem obszarów ryzyka. Uczestniczyła w licznych przeglądach prawnych i podatkowych podmiotów gospodarczych w Polsce (due diligence, sign-off). Posiada również praktyczne doświadczenie w reprezentacji Klientów przed organami administracji, sądami administracyjnymi i sądami powszechnymi oraz w planowaniu strategii postępowań z zakresu prawa podatkowego i szeroko pojętego prawa gospodarczego.
Jest autorką publikacji w C.H.Beck, WoltersKluwer, Shaker Verlag, Rzeczpospolitej i Gazecie Prawnej, prowadziła szkolenia i wykłady m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Frankfurcie nad Odrą, Brukseli i Utrechcie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz British and European Legal Studies (współpraca Uniwersytetu Warszawskiego oraz University of Cambridge), LL.M. na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Biegle posługuje się językiem angielskim i niemieckim. Wykładowca z zakresu transgranicznej reorganizacji przedsiębiorstw w aspekcie prawnym i podatkowym na studiach podyplomowych „Międzynarodowe strategie podatkowe” oraz „Ceny transferowe i zarządzanie podatkami” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Mentorka w Fundacji Liderek Biznesu.

Goldenline