Agnieszka Orłowska

Agnieszka Orłowska
dolnośląskie

BIZNES, GOSPODARKA, ORGANIZACJE, PRACA, SPOŁECZEŃSTWO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • BIZNES marketing, zarządzanie, społeczna odpowiedzialność biznesu, outsourcing
  • GOSPODARKA społeczna odpowiedzialność biznesu, współpraca nauki i biznesu
  • ORGANIZACJE organizacje kobiece
  • PRACA HR/zarządzanie personelem
  • SPOŁECZEŃSTWO organizacje kobiece

Opis

Agnieszka Orłowska pełni funkcję Prezesa Globalnego Centrum Biznesowego HP, od 1 stycznia 2012 r.

Posiada niemal 20-letnie doświadczenie w realizacji projektów m.in. z obszaru HR, marketingu, sprzedaży, finansów i księgowości. Z Hewlett-Packard jest związana od 2007 r. Początkowo była odpowiedzialna za projekty z zakresu zarządzania wiedzą, jakością, komunikacją oraz HR dla centrów usług HP w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). W latach 2009-2010 zajmowała stanowisko GBS Operations Managera we wrocławskim Centrum HP. W 2011 r. pełniła globalną rolę, zarządzając operacjami dostarczającymi usługi z obszaru łańcucha dostaw dla jednego z kluczowych klientów wewnętrznych HP.

W latach 1999-2007 jako Członek Zarządu w firmie Wabco Polska, pełniła funkcję Dyrektora ds. Human Resources. Realizowała również projekty marketingowe w polskim oddziale międzynarodowego koncernu Danone oraz wspierała operacje finansowo-księgowe w Skanska Polska.

Agnieszka Orłowska ukończyła Wydział Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Posiada certyfikat zarządzania jakością Green Belt Six Sigma.

Laureatka prestiżowego rankingu “100 Kobiet Biznesu 2013” prowadzonego przez redakcję dziennika Puls Biznesu oraz plebiscytu “50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce w roku 2013” organizowanego przez magazyn Home&Market. Wyróżniona w rankingu Gazety Finansowej „Najbardziej przedsiębiorcze kobiety w Polsce 2014”. Jest członkiem Wrocławskiej Rady Kobiet, powołanej przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz Szefem Wrocławskiego Oddziału Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL). Aktualna lokalizacja biura Pani Orłowskiej znajduje się we Wrocławiu.