Agnieszka Koniewicz

Agnieszka Koniewicz
mazowieckie

ADMINISTRACJA PUBLICZNA, GOSPODARKA, INFRASTRUKTURA I TRANSPORT, PRAWO, ROLNICTWO I ŚRODOWISKO
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • ADMINISTRACJA PUBLICZNA koncesje, zezwolenia
  • GOSPODARKA energetyka, energetyka jądrowa, energia odnawialna
  • INFRASTRUKTURA I TRANSPORT budownictwo, drogi i autostrady, gospodarka nieruchomościami, mieszkalnictwo, nieruchomości, nieruchomości komercyjne (galerie handlowe, biurowce, hale magazynowe), polityka przestrzenna
  • PRAWO fuzje, przejęcia, prawo cywilne, prawo gospodarcze, regulacje gospodarcze
  • ROLNICTWO I ŚRODOWISKO ochrona środowiska

Opis

dr Agnieszka Koniewicz jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w zakresie transakcji nieruchomościowych, infrastrukturalnych i energetycznych współpracującą z warszawskim biurem kancelarii Linklaters; doktor nauk prawnych (WPiA Uniwersytetu Warszawskiego), stypendystka m.in. Ministra Edukacji Narodowej RP, programu Erasmus w Rotterdamie, programu DAAD oraz Fundacji Adenauera we Freiburgu, a także stypendium doktoranckiego na Uniwersytecie w Münster.

Autorka kilkunastu publikacji naukowych, w tym artykułów i glos do orzeczeń Sądu Najwyższego z zakresu prawa gospodarczego, handlowego i cywilnego, a także prawa energetycznego. W ostatnich latach specjalizuje się w obsłudze prawnej transakcji przede wszystkim z zakresu infrastruktury i energetyki odnawialnej. Między innymi doradzała wielu podmiotom energetycznym w związku z nabyciem, budową lub obsługą farm wiatrowych, spalarni oraz innych źródeł odnawialnej energii (również z uwzględnieniem wzorców FIDIC), negocjowaniu pakietów umów energetycznych, a także w procedurach koncesyjnych i powiązanych aspektach regulacyjnych. Ponadto pracowała przy różnych projektach infrastrukturalnych z elementami zamówień publicznych i PPP, m.in. przy projektowaniu i budowie Stadionu Narodowego w Warszawie oraz Autostrady A2. Podczas pracy w londyńskim biurze Linklaters pracowała także przy różnych projektach z zakresu Oil&Gas w Afryce, Azji i CEE. Uczestniczyła w pracach Komisji Sejmowej w procesie legislacyjnym dotyczącym zmian prawa cywilnego i z zakresu nieruchomości. W rankingu Chambers Europe 2012 i 2013 otrzymała rekomendację w dziedzinie energetyki i zasobów naturalnych.