Agnieszka Janiuk

Agnieszka Janiuk
mazowieckie

NAUKA
ZALOGUJ SIĘ ABY WYSŁAĆ WIADOMOŚĆ.
JEŚLI NIE POSIADASZ KONTA ZAREJESTRUJ SIĘ

Dziedziny:
  • NAUKA kosmos, astronomia, nauki ścisłe i techniczne, polityka naukowa, wsparcie projektów naukowych

Opis

Absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom w Katedrze Astronomii, 1998). Stopień doktora nauk fizycznych w zakresie astronomii otrzymała w ramach Studium Doktoranckiego w Centrum Astronomicznym PAN im. Mikołaja Kopernika w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem, 2003). Odbyła kilka staży naukowych, m.in. w Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati in Trieste,Harvard Smithsonian Center for Astrophysics, Max Planck Institute fuer Astronomy and Astrophysics in Munich, Inter University Center for Astronomy and Astrophysics in Pune, oraz kontrakt podoktorski w University of Nevada, Las Vegas.
Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk fizyczych w zakresie astronomii nadany przez Radę Naukową CAMK PAN w Warszawie w kwietniu 2011 roku.
Od października 2010 roku pracuje w Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, najpierw na stanowisku adiunkta a od jesieni 2011 roku na stanowisku profesora nadzwyczajnego.
Zajmuje się astrofizyką dysków akrecyjnych w układach podwójnych, aktywnymi jądrami galaktyk i kwazarami, a także pochodzeniem rozbłysków gamma. Jest autorką ponad 70 prac naukowych opublikowanych w rozmaitych czasopismach.