Śniadanie Znanych Ekspertek w Krynicy

Za nami kolejne, bardzo udane spotkanie inicjatywy Znane Ekspertki. Wykorzystując obecność wielu ekspertek i ekspertów na Forum Ekonomicznym w Krynicy, trzeciego dnia Forum zorganizowaliśmy specjalne śniadanie, w czasie którego krótko opowiedzieliśmy o naszej inicjatywie. Daliśmy też paniom i panom okazję do wzajemnych rozmów w kameralnym gronie.

Joanna Pruszyńska-Witkowska, inicjatorka kampanii Znane Ekspertki i CEO Headlines Porter Novelli, zwróciła uwagę na bardzo niski udział kobiet w roli prelegentów na Forum. Na większości panelów dyskusyjnych w gronie 6-10 ekspertów byli albo sami mężczyźni albo jedna, ewentualnie dwie kobiety.

Odnosząc się do tego wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk (ambasadorka kampanii) podkreślała, że widzi na sali wiele wspaniałych kobiet, które z powodzeniem mogą się dzielić swoją wiedzą
i opiniami na kongresach i konferencjach.

W kontekście zbliżających się wyborów samorządowych Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich poinformował, że przy obecnym tempie wzrostu udziału kobiet we władzach samorządowych, szanse na równy udział przedstawicieli obydwu płci wśród radnych mamy za ponad 30 lat (w 2046 r.). W 61 gminach nie ma ani jednej radnej, a wśród wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów i marszałków kobiety stanowią zaledwie 9 proc.

Uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. na temat budowania pozycji w firmach i w mediach w Polsce oraz za granicą, wymieniali się doświadczeniami w zakresie wystąpień publicznych, szukali wspólnych pól
do współpracy między reprezentowanymi przez siebie instytucjami.

W spotkaniu udział brały m.in. przedstawicielki i przedstawiciele biznesu, nauki, administracji oraz organizacji pozarządowych z firm i instytucji takich jak MSZ, SGH, Fundacja Schumana, Narodowy Fundusz Zdrowia, MasterCard, Google, Lux Med, Alcon (grupa Novartis), PGE, Deloitte, PAIiIZ, ENERGA-Operator, Vivus, Towarzystwo Ekonomistów Polskich, Związek Powiatów Polskich, a także dziennikarki Pulsu Biznesu.

Kampania „Znane Ekspertki” została zainaugurowana 16 czerwca tego roku. Jednym z jej elementów jest interaktywna baza ekspertek, w którym zarejestrowało się już ponad 100 kobiet gotowych dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w mediach oraz w czasie konferencji i kongresów. Kolejne kilkadziesiąt pań wyraziło chęć udziału i jest obecnie na etapie uzupełniania dokumentów. Serdecznie zachęcamy do zgłaszania kolejnych kandydatek do bazy „Znanych Ekspertek”!

Galeria na Flickr


Galeria: