Perfekcjonizm. Dobry czy zły?

W dzisiejszych czasach pędzimy przez życie odhaczając kolejne wykonane zadania, pokonane szczeble kariery, wypełnione obowiązki. Często pragniemy być perfekcyjnymi rodzicami, pracownikami i partnerami. Czy to źle?
Ambicja i chęć samorozwoju to bardzo dobre cechy. To one sprawiają, że się rozwijamy, że wyznaczamy sobie coraz to nowe cele i cierpliwie dążymy do ich osiągnięcia. Co niesie ze sobą nieustanne dążenie do ideału w życiu zawodowym i prywatnym? Gdzie kończy się pozytywny perfekcjonizm, a zaczyna chorobliwa dewiacja? Granica jest w tym wypadku bardzo cienka, a my, zabiegani i pragnący wypaść w życiu jak najlepiej często jej nie dostrzegamy. Przykłady można mnożyć.
Steve Jobs, współzałożyciel i prezes Apple Inc. podobno przez 8 lat nie mógł zdecydować się na wybór mebli do biura, ponieważ nie było dla niego optymalnej oferty na rynku. Był perfekcjonistą. To określenie nie zawsze niesie ze sobą jedynie pozytywne konotacje.
3 listopada 2015 w Warszawie odbył się wykład zaaranżowany przez Znane Ekspertki, pt.: „Perfekcjonizm. Dobry czy zły?”. Poprowadziła go Marzanna Maciejewska, coach i konsultant pracujący z organizacjami, którym zależy na budowaniu kultury komunikacji i współpracy.
Sala wykładowa SGH ponownie zapełniła się naszymi Ekspertkami, które prowadziły żywą dyskusję, przytaczając własne doświadczenia związane z tematem, który rozbudził sporo kontrowersji. Dziękujemy za obecność, aktywne uczestnictwo i zapraszamy na kolejne wykłady Znanych Ekspertek.

Galeria zdjęć na Flickr
 


Galeria: