I Tydzień Znanych Ekspertek

Realizując misję naszej kampanii przygotowaliśmy „I Tydzień Znanych Ekspertek” w mediach, który odbył się w dniach 16 do 21 marca 2015r.

Za nami blisko 3 miesiące wytężonej pracy. Z informacją o bazie Znanych Ekspertek dotarliśmy do wszystkich większych wydawców, tytułów, stacji radiowych i telewizyjnych, w tym do poszczególnych redakcji tematycznych oraz dziennikarzy przygotowujących i prowadzących poszczególne audycje lub wyspecjalizownaych w danej tematyce. Szczegółowo informowaliśmy o naszej inicjatywie, zachęcając do korzystania z bazy Znanych Eskpertek i w większym zakresie udzielenia głosu kobietom na swoich łamach lub antenie.

W ramach I Tygodnia Znanych Ekspertek redakcje, które wyraziły chęć wzięcia udziału deklarowały m.in. zwiększenie reprezentacji kobiet, umieszczenie stosownego komunikatu prasowego bądź wywiady z naszymi paniami oraz wykorzystanie w roli gości-specjalistów i komentatorów głównie ekspertki. Poszczególne media włączały się w obchody Tygodnia Znanych Ekspertek w dogodnym dla siebie terminie w ramach podanego tygodnia, kierując się wyborem dnia w zależności od własnych upodobań i kalendarza redakcyjnego.

 

 

Liczymy na to, że nasza misja przyniesie wymierne korzyści dla świata mediów, wzbogaci i urozmaici grono komentatorów i opiniodawców o głosy mądrych, doświadczonych i utytułowanych kobiet, a „Tydzień Znanych Ekspertek” na dobre zagości w redakcyjnych kalendarzach.

ZOBACZ PREZENTACJĘ

 

Swojego poparcia udzielili nam: